A siker feltétele, hogy megértsük a lakosság sokféleségét, igényeinek sokszínűségét, a sokféle szempontot és érdeket.
Nekünk fő feladatunk, hogy próbáljunk kialakítani együttműködéseket, együttgondolkodásokat (“brain bank”), hogy elérjük bővüljön a közös halmaz, a közös érdek, a megértés, az együttműködés!
A szereplők
- a választott faluvezetés -polgármester és képviselők (felelős, proaktív, nem csak tüzet olt, hanem koncepciókkal is rendelkezik)
- lakosság (bejelentett és nem bejelentett; régi és új, gyerekes és nem-gyerekes, különböző korosztályok)
- vállalkozások, vállakozók
- a hivatal és intézményei (az ott dolgozók, a különböző területek hozzáértői, felelősei), az intézmények (oktatási és egyéb), az egészségügyi ellátásban szereplők stb. – minden olyan szervezet, szakember, aki azért dolgozik, hogy az itt élők életét szolgálja valamilyen formában
- egyéb szereplők (telektulajdonosok, itt dolgozók, vállalkozók, szolgáltatók).
- civil szervezetek, érdekvédelmi csoportok
Az önkormányzat változó formában tud közvetlenül hatni a fenti csoportokra. Meg kell tennünk mindent annak érdekében, hogy el tudjuk érni a különböző szereplőket, létrejöjjenek és fennmaradjanak ezek az együttműködések és a kommunikáció zökkenőmentes legyen. Ennek kitalált módszertana és eszközrendszere létezik, melyekkel élni fogunk.
Meg kell vizsgálni, a jelenlegi jogszabályi környezetben milyen kreatív, egyéni lehetőségek vannak olyan kérdések megoldására, mint például:
Településünk kommunikációs felületei meglehetősen egyoldalúak és nem felelnek meg a mai kor megjelenítésének. Olyan havi újságra van szükségünk, amely belső tartalmában nem csupán az önkormányzat gondolatainak szócsöve, hanem kulturált vitákat képes publikálni egyes témákban, megjeleníti lakosságunk gondolkodásának sokszínűségét.
Ha szimpatikusnak találja elképzeléseinket, akkor kérjük, hogy ossza meg ismerőseivel!